2. Sınıf Matematik Geometrik Cisimler Ve Şekiller Testi

2. Sınıf Matematik Geometrik Cisimler Ve Şekiller Testi

Geometrik Cisimler ve Şekiller konusu ile matematik alanında yer alan cisimlerin ve şekillerin anlamlarını öğrenebilirsiniz. Matematik dersinde kullanılan ve öğretilen cisimler ve şekiller günlük yaşantımızda da karşımıza çıkmaktadır. Bu konu sayesinde karşımıza çıkan cisim ve şekillerin ne anlama geldiğini öğrenmiş oluruz. Bundan dolayı 2.Sınıf Matematik Geometrik Cisim ve Şekiller konusu günlük hayatta önem arz etmektedir. Bununla birlikte bu konu öğrenilmediği taktirde matematik alanında hiçbir soru çözüme kavuşturulamaz. İleriki dönemlerde şekilde üzerinde sorulacak olan soruların temelini hazırlayan bu konu sayesinde, matematik dersini etkili bir şekilde öğrenebilirsiniz. Geometrik Cisimler ve Şekiller konusunda;
- Çember
- Kare
- Üçgen
- Dikdörtgen
başlıkları yer almaktadır. Bu başlıkların açıklamaları sayesinde şekillerin nasıl göründüğünü anlayabilirsiniz. Çember ; Köşesi ve kenarı bulunmayan yuvarlak bir şekilde gösterilen semboldür.
Kare ise, 4 kenarı bulunmakla birlikte 4 köşesi de bulunan uzunlukları birbirlerine eşit kenarlara sahip küp görünümlü sembollere verilen isimdir. Üçgenin ise, adından da anlaşılabileceği üzere 3 kenarı bulunmaktadır. 3 kenar ile birlikte aynı zamanda 3 köşeye de sahiptir. Matematik dersinde dikdörtgen terimini çok duymuş olabilirsiniz. Dikdörtgen ise, 4 köşesi ve 4 kenarı bulunan karşılıklı kenarlarının uzunluklarının birbirine eşit olduğu sembollere verilen terimdir. Matematik dersinin ilk giriş konularından birisi olan Geometrik Cisimler ve Şekiller konusu oldukça eğlenceli ve bilgilendirici bir konudur. Bu konu yardımı ile şekillerin neye benzediğini ve nasıl göründüklerini öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte bu alanda görsel anlamda dikkat çekici testler çözerek, isimlerin ve açıklamaların aklınızda kalmasına yardımcı olabilirsiniz. 2. Sınıf Matematik Geometrik Cisimler ve Şekiller konusu ile birlikte şekillerle alakalı gelebilecek soru türlerini öğrenebilir, bu soruların nasıl çözümlendiğine dair fikir sahibi olabilirsiniz. Matematik konusunun önemli terimlerinden olan dikdörtgen, üçgen, kare ve çember terimlerini detaylı öğrenmek matematik alanındaki soruları daha rahat anlayabilmenize yardımcı olmaktadır. Bundan dolayı bu konuyu iyi kavrayıp öğrenmek matematik alanında ilk adımı başarı ile atmaya eşdeğerdir. Yeterince bilgiye sahip iseniz, test çözmeye başlayabilirsiniz.

Tümünü Gör
TESTİ ÇÖZMEYE BAŞLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir