2. Sınıf Matematik Nesne Grafiği Ve Tablo Testi

2. Sınıf Matematik Nesne Grafiği Ve Tablo Testi

Nesne grafiği konusu matematik dersinin hem eğlendiren hem de öğreten en önemli konusudur. Nesne Grafiği adından da anlaşılabileceği üzere nesnelerin grafiklerinin çizilmesi durumunda verilerin nesnelerin resimleri ile belirtilmesidir. Özetle; Nesne grafiği verilerin miktarının o nesnenin resmi ile anlatılmasıdır. Bundan dolayı ilköğretim düzeyindeki birçok öğrenci grafikteki resimler sayesinde grafikleri ezberleyebilme şansı yakalayabilmektedir. Grafikte yer alan semboller ders esnasında dikkat çekici özelliğe sahip olduğundan dolayı öğrencilerin daha iyi dinlenmesi sağlanır. Bu durum öğrenciler tarafından sevildiğinden dolayı nesne grafik konusu ders süresi boyunca eğlenceli geçmektedir. Nesne grafiğindeki en önemli dikkat edilmesi gereken kural ise, bir resmin kaç taneyi teslim ettiğidir. Bunun sonucunda nesne grafiği sayılırken sadece resimler baz alınarak sayılmamalıdır. Resimlere göre sayım işlemi yapılır ise, yanlış sonuca ulaşılır. 2.Sınıf Matematik Nesne Grafiği konusu ile birlikte nesnelerden oluşan grafiklerin nasıl analiz edildiğini öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda nesne miktarını bulabilmek için resim sayısı ile bir resmin temsil ettiği nesne sayısı çarpılmalıdır. Nesne Grafiği çizilirken;
- Öncelikle normal grafik taslağı oluşturulur. Sorulan problem ne ile ilgili ise, problemde yer alan nesnelerin resimleri grafiğe uygun bir şekilde yerleştirilir. Bunun sonunca nesne grafiği tamamlanır.
Nesne grafiği , grafikle çözülebilen problemlerin giriş seviyesidir. Nesne grafiği sayesinde grafiğin mantığı öncelikle öğrencilere anlatılmaktadır. Ardından bu konu daha fazla zorlaşacağından dolayı nesnelerin yerini zamanla çizelgeler ve rakamsal değerler almaktadır. 2. Sınıf Matematik Nesne Grafiği konusunda yatay nesne grafiği, dikey nesne grafiği, interaktif dikey nesne grafiği gibi bölüm başlıklarını inceleyebilirsiniz. Bununla birlikte nesne grafiği çizerken bu konudan edindiğiniz bilgiler ile doğru grafikler elde edebilecek, grafik sorularını böylece daha iyi kavrayabileceksiniz. Matematik konuları genellikle zor konulardır. Bundan dolayı öncelikle matematik konuları nesneler ve grafikler yardımı ile anlatılır. Bu durum ise matematiğin temel giriş seviyesi düzeyinde eğitimi olarak adlandırılır. Bu konu hakkında bilgi sahibi iseniz, ve konu ile alakalı makalemizi inceleme fırsatı buldu iseniz, bilginizi test etmek adına hazırlamış olduğumuz testle bilginizi ölçebilirsiniz.

Tümünü Gör
TESTİ ÇÖZMEYE BAŞLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir