4. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama
4. Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama
 1. Örn. 77,65
 2. Örn. 77,65
 3. Örn. 77,65
 4. Örn. 77,65
 5. Örn. 77,65
 6. Örn. 77,65
 7. Örn. 77,65
 8. Örn. 77,65
 9. Örn. 77,65
 10. Örn. 77,65
 11. Örn. 77,65

4. Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Nasıl Hesaplanır?

Müfredatın ve buna bağlı olarak sınıf geçme, takdir teşekkür belgesi hesaplama sistemlerinin sürekli olarak değişiklik gösterdiği eğitim sistemimizde geçerli olan son kanunlara göre düzenlenen ve hem e-okul veli bilgilendirme sistemi hem de Milli Eğitim Bakanlığı verileri ile uyum gösteren sistem sayfamızda yer almaktadır. Sistemde doğru sonuca ulaşabilmek tamamen sizlerin almış olduğunuz derslerin not ortalamasını doğru girmenizle alakalıdır. Bazı kaynaklara göz gezdirdiğimizde özellikle almış olduğunuz derslerin yanına haftalık ders saatlerini de manuel olarak girmeniz istense de bizim sayfamızda Takdir Teşekkür Hesaplama kategorisinde direkt olarak sınıf tercihi yapıyor olmanız nedeniyle bunlar otomatik olarak sistem tarafından tanınmaktadır. Bu sayede ilgili hesaplamayı yaparken herhangi bir hata yapma ihtimaliniz minimum düzeye indirilmektedir.
Öğrencilerin bu eklentide yapmaları gereken en önemli nokta sadece not ortalamalarını ilgili alanlara girmeleri olacaktır. Ders notlarının ortalamasının hesaplanması ise alınan dersin haftalık ders saatine göre değişiklik göstermektedir. Çünkü geçerli olan sisteme göre gerçekleştirilen sınav sayısı, öğretmenler tarafından verilen kanaat notları haftalık ders saatlerine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; 4. Sınıf Takdir Teşekkür belgesi hesaplama için Türkçe dersinden girmiş olduğunuz 3 sınavın ve öğretmen tarafından verilen 3 kanaat ( sözlü ) notunun ortalaması Türkçe dersinin karşısına girilmelidir. 4. Sınıf Türkçe Dersi birinci sınavdan 80, ikinci sınavdan 70, üçüncü sınavdan 90, birinci sözlüden 80, ikinci sözlüden 90, üçüncü sözlüden 80 aldığınızı varsayalım. Hepsini toplayıp girilen not sayısına bölüğümüzde 490 / 6 = 81.6 ortalama girmeniz gerekmektedir.

4. Sınıf Takdir Teşekkür belgesi nasıl kazanılır?

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi güncel sisteme göre hazırlanan eklentimizde doğru sonucun alınması ve başarılı 4. Sınıf Takdir Teşekkür belgesi hesaplama için ya notların hesaplanmasını doğru yapmalı ya da hiç riske girmeyerek not ortalamalarının e-okul üzerinden açıklanmasını bekleyerek direkt olarak oradan aldığınız not ortalamalarını derslerin karşılığına girmelisiniz. Takdir veya Teşekkür belgelerinin alınıp alınmaması not ortalamalarının tutması haricinde Türkçe dersinin 55.00 ortalamasından düşük olmaması ve diğer derslerden herhangi birinin ortalamasının 45.00 notundan düşük olmamasıyla alakalıdır. Bu iki durumdan bir tanesi dahi başarılamadığı durumlarda diğer ders ortalamalarının ne durumda olduğuna bakılmamaktadır. Bahsedilen iki seçeneğin de gerçekleştirilmiş olması durumunda tüm derslerin ağırlıklı not ortalamasının 70.00 – 84.99 Aralığında olması halinde “Teşekkür Belgesi“, 85.00 puan ve üzerinde olması durumunda ise öğrenciye “Takdirname Belgesi” verilecektir.

4. Sınıf Takdir Teşekkür hesaplama aracı e-okul ve karne ile uyumlumu?

İçeriğin tamamında defalarca belirttiğimiz durumu tekrarlayacak olursak sistemin öğrenci tarafından boş alanlara doğru not ortalaması girilmesi durumunda kesinlikle MEB verileri ile % 100 uyumlu olarak çalıştığından bahsedebiliriz. Düzenlenen son güncelleştirmeler sonrasında yenilenen 4. Sınıf Takdir Teşekkür hesaplama defalarca denenmiş ve her defasında doğru sonuçlar elde edilmiştir.