5. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Hesaplama
5. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama
 1. Örn. 77,65
 2. Örn. 77,65
 3. Örn. 77,65
 4. Örn. 77,65
 5. Örn. 77,65
 6. Örn. 77,65
 7. Örn. 77,65
 8. Örn. 77,65
 9. Örn. 77,65
 10. Örn. 77,65
 11. Örn. 77,65
 12. Örn. 77,65
 13. Örn. 77,65
 14. Örn. 77,65
 15. Örn. 77,65
 16. Örn. 77,65

5. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi Nasıl Hesaplanır?

Yeni eğitim – öğretim yılı itibariyle güncellenen sistemlere bağlı olarak takdir teşekkür belgesi hesaplama tekniklerinde de çeşitli değişiklikler meydana gelmiştir. Sayfamız aracılığı ile yer alan modüller de kodlama ekibimizin müdahalesi ile direkt olarak yeni sisteme uyumlu hale getirilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı ve e – okul veli bilgilendirme sistemi ile uyumlu hale getirilen sayesinde öğrenciler derslerin ağırlıklı ortalamalarını doğru girmeleri halinde karne gününe kalmadan herhangi bir belge alıp alamayacakları kontrol edilmektedir. Bu tarz hesaplama araçları dijital ortamda bazı kaynaklarda paylaşılıyor olsa da bizim sayfamızda sizlerin kullanımına sunulan sistem derslerin haftalık saatlerini otomatik olarak çekmesi nedeniyle hata payını minimuma indirmektedir.  Haftalık ders saatlerini ilgili sınıfın kategorisine girilmesi durumunda program otomatik çekecek, sizlere sadece derslerin karşılığına ilgili notları girmeniz kalacaktır.

Derslerin ağırlıklı not ortalamaları haftalık olarak işlenen derslere bağlı olarak dönem içerisinde girilen sınav sayısına ve öğretmen tarafından verilen sözlü notuna göre hesaplanmaktadır. Örneğin 5. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama için Kur’an-ı Kerim dersinin haftada iki saat olması nedeniyle girmiş olduğunuz 2 sınavın ve öğretmen tarafından verilen 2 kanaat ( sözlü ) notunun ortalaması Kur’an-ı Kerim dersinin karşısına girilmelidir. 5. Sınıf Kur’an-ı Kerim Dersi birinci sınavından 80, ikinci sınavından 70 birinci sözlüden 80, ikinci sözlüden 90 aldığınızı varsayalım. Hepsini toplayıp girilen not sayısına bölüğümüzde 320 / 4 = 80 ortalama girmeniz gerekmektedir.

5. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür belgesi nasıl kazanılır?

Başarı oranı yüksek, doğru 5. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi hesaplama yapılabilmesi için sürekli belirttiğimiz gibi ders notu ortalamalarının doğru hesaplanarak girilmesi önemlidir. Yanlış yapılma ihtimalinin tamamen ortadan kaldırılacağı durum şüphesiz e-okul uygulamasında ders ortalamalarının belirtilmesi sonrasında direkt olarak oradan giriş yapılması olacaktır. Ortalamaların doğru olarak girilmesinin sonrasında 5. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi alınabilmesi için Türkçe dersinin 55.00 ortalamasından düşük olmaması ve diğer derslerden herhangi birinin ortalamasının 45.00 notundan düşük olmaması gerekmektedir. Bu şartların yerine getirilmediği durumlarda diğer ders notlarının ortalamalarının ne kadar yüksek olduğunu bakılmamaktadır. Belirtilen şartların yerine getirilmesi durumunda ise hesaplama sonucuna göre tüm derslerin ağırlıklı not ortalamasının 70.0084.99 Aralığında olması halinde “Teşekkür Belgesi“, 85.00 puan ve üzerinde olması durumunda ise öğrenciye “Takdirname Belgesi” verilecektir.

5. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür hesaplama aracı e-okul ve karne ile uyumlumu?

Ağırlıklı ders notu ortalamalarının doğru girilmesi durumunda sayfamızda yer alan hesaplama aracımız MEB verileri ile % 100 uyumlu olarak çalışmaktadır. Sistem üzerinde gerçekleştirilen güncellemeler bu güne kadar direkt olarak hesaplama standartlarına eklendiği gibi bu günden sonra da anlık olarak düzenlemeler gerçekleştirilecektir.