6. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Hesaplama
6. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama
 1. Örn. 77,65
 2. Örn. 77,65
 3. Örn. 77,65
 4. Örn. 77,65
 5. Örn. 77,65
 6. Örn. 77,65
 7. Örn. 77,65
 8. Örn. 77,65
 9. Örn. 77,65
 10. Örn. 77,65
 11. Örn. 77,65
 12. Örn. 77,65
 13. Örn. 77,65
 14. Örn. 77,65
 15. Örn. 77,65
 16. Örn. 77,65

6. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi Nasıl Hesaplanır?

Sürekli olarak değişiyor olmasından özellikle velilerin dertli oldukları eğitim – öğretim sistemi son dönemlerde her yıl sil baştan dizayn edilmektedir. Şüphesiz en güzeline ulaşmak adına yapılan bu güncelleştirmeler ile Takdir Teşekkür belgesi hesaplama sistemleri dahil birçok değişiklik meydana gelmektedir. Öğrencilerin karnelerinin yanında belge alıp alamayacaklarını merak etmeleri en doğal hakları olup bunu öğrenmeyi son güne bırakmak istememeleri de oldukça normaldir. Bunun için sayfamız gibi ortamlarda Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama araçları paylaşılmaktadır. Bu araçlar ile öğrencinin okumakta olduğu sınıfa girdiğinizde karşınıza çıkan ders adlarının boş alanlarına ağırlıklı not ortalamalarını girmeniz yeterlidir. Bazı kaynaklarda derslerin karşılarına haftalık girilen derslerin saatlerinin manuel olarak girilmesi gerekse de sayfamızda bu modül otomatik olarak sisteme entegre edilmiş ve manuel olarak herhangi bir ders saati girilmesine gerek kalmamaktadır. Ders saatlerinin manuel olarak girilmeyişi hesaplamada hata payını oldukça düşürdüğü gibi sitemizde yer alan sistem her hesaplama yöntemi değiştiğinde otomatik olarak güncellenmektedir.

Bahsedilen ve Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama konusunda doğru sonuç elde edebilmeniz için gerekli olan derslerin ağırlıklı not ortalamaları dersin haftalık işlenme saatine dolayısıyla dönem içerisinde girilen sınan ve öğretmenler tarafından kullanılan kanaat notlarına göre hesaplanmaktadır. Bunu bir örnekle açıklayacak olursak; 6. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama için Arapça dersinin haftada iki saat işleniyor olması nedeniyle dönem içerisinde girmiş olduğunuz 2 sınavın ve öğretmen tarafından verilen 2 kanaat ( sözlü ) notunun ortalaması Arapça dersinin karşısına girilmelidir. 6. Sınıf Arapça Dersi birinci sınavından 90, ikinci sınavından 80 birinci sözlüden 100, ikinci sözlüden 90 aldığınızı varsayalım. Hepsini toplayıp girilen not sayısına bölüğümüzde 360 / 4 = 90 ortalama girmeniz gerekmektedir.

6. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür belgesi nasıl kazanılır?

Karne gününü beklemeden doğru bir şekilde 6. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi hesaplama işlemi gerçekleştirebilmek yazımızın başından bu yana bahsettiğimiz üzere ders notu ortalamalarının ilgili alanlara doğru girilmesi sayesinde elde edilebilir. Ortalama hesaplama yanlışlarının ortadan kaldırılabilmesi için e-okul sisteminde ders ortalamalarının hesaplanması beklenebilir. İlgili platformda verilen ortalama değerler ilgili alana girildiğinde hesaplama kesin sonuçlar verecektir. Öğrencinin 6. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi alıp alamayacağı ortalama hesaplamasının haricinde ilgili dönemde Türkçe dersinin 55.00 ortalamasından düşük olmaması ve Türkçe dersi haricindeki derslerin herhangi birinin ortalamasının 45.00 notundan düşük olmaması gerekmektedir. Bu kriterlerin yerine getirilmediği durumlarda derslerin not ortalamalarına bakılmaksızın öğrenciye karnesi yanında herhangi bir belge verilmeyecektir. Belirtilen iki durumun yerine getirilmesi halinde belge alınması tüm derslerin ağırlıklı not ortalamasının 70.0084.99 Aralığında olması halinde “Teşekkür Belgesi“, 85.00 puan ve üzerinde olması durumunda ise öğrenciye “Takdirname Belgesi” olarak verilecektir.

6. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür hesaplama aracı e-okul ve karne ile uyumlumu?

Haftalık olarak girilen ders saatlerine göre dönem içerisinde girilen sınavların ve alınan sözlü notlarının ortalamalarının sayfamızdaki ilgili alanlara doğru hesaplama sonrasında girilmesi halinde 6. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi hesaplama modülü Milli Eğitim Bakanlığı sonuçları ile % 100 uyumlu çalışmaktadır.