6. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama
6. Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama
 1. Örn. 77,65
 2. Örn. 77,65
 3. Örn. 77,65
 4. Örn. 77,65
 5. Örn. 77,65
 6. Örn. 77,65
 7. Örn. 77,65
 8. Örn. 77,65
 9. Örn. 77,65
 10. Örn. 77,65
 11. Örn. 77,65
 12. Örn. 77,65
 13. Örn. 77,65

6. Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Nasıl Hesaplanır?

Her ne kadar bu yaşta öğrenciler eğitim sistemlerinin, eğitim sistemlerindeki hesaplamaların sürekli değişmesinden kaynaklanan sorunları fark edemiyor olsalar da bunun bilincinde olan ebeveynler tarafından gerçekleştirilen değişiklikler kaygıyla karşılanmaktadır. Özellikle Takdir ve Teşekkür belgelerinin alınıp alınamayacağı durumu not ortalamasının eğitim görecekleri liseyi etkiliyor olması nedeniyle hem öğrenciler hem de ebeveynler tarafından fazlasıyla önemsenen 6. Sınıf notların sisteme girilmesi dönemi oldukça telaşlı bir süreçtir. Bu sınıf içerisinde Takdir ve Teşekkür belgelerinin alınıp alınamayacağı teknolojisi sayfamız üzerinde hem Milli Eğitim Bakanlığı hem de E – Okul olarak anılan veli bilgilendirme sistemi ile uyumlu bir şekilde hizmet vermektedir. Bu noktada tek önemli nokta öğrenciler tarafından girmiş oldukları derslerde almış oldukları notların ortalamasının ilgili alanlara doğru bir şekilde girilmesidir. Bu tarz hizmetleri olan farklı internet sayfalarını incelediğimizde bazı hesaplama araçlarında derslerin karşılığına haftalık ders saatlerinin manuel olarak girilmesi istense de sayfamızda bu bölümlerin direkt olarak otomatik girilmiş olması sizlerin hata yapabilme durumunuzu minimum düzeye indirmektedir. Direkt olarak hangi sınıf için hesaplama yapmak istiyorsanız o linke tıklamanız ve doğru verileri girmeniz hesaplama için yeterli gelmektedir.

Öğrencilerin dikkat etmeleri gereken nokta farklı derslerin haftalık ders saatlerinin ve dolayısıyla gerçekleştirilen sınav sayısının ve öğretmenler tarafından verilen sözlü notlarının birbirlerine göre farklılıklar göstereceğidir. Örneğin; 6. Sınıf Takdir Teşekkür belgesi hesaplama yapabilmek için Din Kültürü dersinin haftalık ders saatinin 2 olması nedeniyle gerçekleştirilen 2 sınav ve öğretmen tarafından verilen 2 sözlü notunun ağırlıklı ortalamasının karşısına girilmesi gerekmektedir. 6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi birinci sınavdan 90, ikinci sınavdan 100, birinci sözlüden 90, ikinci sözlüden 100 aldığınızı varsayalım. Hepsini toplayıp girilen not sayısına bölüğümüzde 380 / 4 = 95 ortalama girmeniz gerekiyor.

6. Sınıf Takdir Teşekkür belgesi nasıl kazanılır?

Yazımızın başından beri belirttiğimiz ve sonrasında hayal kırıklığı yaşamamanız adına mutlaka dikkat etmeniz gereken 6. Sınıf Takdir Teşekkür belgesi hesaplama esnasında doğru ders notları ağırlıklı ortalamalarının girilmesi sonuçları doğrudan etkilemektedir. Bu hesaplamayı doğru olarak gerçekleştirip gerçekleştirmediğinizden emin olmadığınız durumlarda e – okul sisteminde açıklanan ders notlarının ortalamalarının sisteme yansıtılmasını bekleyebilirsiniz. 6. Sınıf Takdir Teşekkür belgesi hesaplama esnasında ortalama girilmesinin önemi kadar özellikle Türkçe dersi ağırlıklı not ortalamasının minimum 55.00 olması ve diğer derslerden her birinin ağırlıklı ortalamasının minimum 45.00 olması da belge alınıp alınamayacağını doğrudan etkilemektedir. Bu kriterlerin aşılamadığı durumlarda diğer derslerin not ortalamalarına kesinlikle bakılmamakta ve öğrenciye herhangi bir belge verilmemektedir. Bu kriterlerin aşılmış olması durumunda ise diğer hesaplama sistemi devreye girmekte ve tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalamasının 70.0084.99 arasında olması halinde “Teşekkür Belgesi“, 85.00 puan ve üzerinde olması halinde ise “Takdirname Belgesi” verilmektedir.

6. Sınıf Takdir Teşekkür hesaplama aracı e-okul ve karne ile uyumlumu?

Eğitim sisteminde gerçekleştirilen güncelleştirmeleri yakından takip eden editör kadromuz ve kodlama ekibimiz sayesinde 6. Sınıf Takdir Teşekkür hesaplama modülümüzün MEB ile % 100 uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Sistemi en verimli haliyle kullanabilmeniz için derslerin ağırlıklı ortalamalarının doğru girilmesi gerektiğini de notlarımız arasına son kez ekleyelim.