7. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Hesaplama
7. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama
 1. Örn. 77,65
 2. Örn. 77,65
 3. Örn. 77,65
 4. Örn. 77,65
 5. Örn. 77,65
 6. Örn. 77,65
 7. Örn. 77,65
 8. Örn. 77,65
 9. Örn. 77,65
 10. Örn. 77,65
 11. Örn. 77,65
 12. Örn. 77,65
 13. Örn. 77,65
 14. Örn. 77,65
 15. Örn. 77,65
 16. Örn. 77,65

7. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi Nasıl Hesaplanır?

Gelecekteki eğitim standartlarının bu yıllarda alınan ders notlarıyla şekillendiği eğitim sistemimiz her yeni eğitim – öğretim başlangıcında çeşitli güncellemelerle öğrencilerin ve ebeveynlerinin karşısına çıkmaktadır. Not ortalamalarının geleceğin şekillenmesinde gün geçtikçe önemli olması sayesinde hem öğrenciler hem ebeveynler özellikle not dönemlerinde tatlı bir telaş içerisine girmektedirler. Bu telaşın bir kısmını ise öğrencinin Takdir Teşekkür Belgesi alıp alamayacağı konusunda yaşanmaktadır. Eğitim sistemindeki bahsedilen değişiklikler şüphesiz oldukça önemli bir konu olan öğrencinin Takdir veya Teşekkür belgesi alıp alamayacağının hesaplanması sisteminde de değişikliklere neden olmaktadır. İşte bu noktada kodlama ekibimiz devreye girerek 7. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama aracımızı en güncel haline getirerek sizlerin verimli bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Farklı kaynaklarda bu tarz sistemler yer alsa da özellikle bizim sayfamız haricindeki sistemlerde haftalık ders saatlerinin de manuel olarak girilmesinin istenmesi öğrencilerin hesaplama yaparken hata yapma ihtimallerini arttırmaktadır. Hesaplama aracı olarak sayfamızdaki sistemi tercih ettiğinizde içinde bulunulan sınıfın sayfasına girildiğinde ders saatlerinin otomatik olarak arka planda işlenmiş olduğunu fark edeceksiniz.

Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama işleminde verimli sonuçlar elde edebilmek ve bu heyecanlı bekleyişi karne gününe kadar sürdürmemek bahsedilen şekilde öğrencinin ağırlıklı not ortalamalarını dersin haftalık olarak işlenme saatlerine yani dönem içerisinde girmiş olduğu sınav ve almış olduğu sözlü notlarını dikkate alarak hesaplaması ile mümkün olmaktadır. Anlatılan içeriği bir örnekle akıllarda daha da netleştirmek istersek; 7. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama yapılabilmesi için Fen Bilimleri dersinin haftada dört saat işleniyor olmasına bağlı olarak içinde bulunulan dönem içerisinde girmiş olduğunuz 3 sınavın ve öğretmen tarafından verilen 3 kanaat ( sözlü ) notunun ortalaması Fen Bilimleri dersinin karşısına girilmelidir. 7. Sınıf Fen Bilimleri Dersi birinci sınavından 90, ikinci sınavından 80, üçüncü sınavdan 100, birinci sözlüden 100, ikinci sözlüden 90, üçüncü sözlüden 100 aldığınızı varsayalım. Hepsini toplayıp girilen not sayısına bölüğümüzde 560 / 6 = 93,33 ortalama girmeniz gerekmektedir.

7. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür hesaplama aracı e-okul ve karne ile uyumlumu?

Karne heyecanının yanına Takdir Teşekkür belgesi alınıp alınamayacağı telaşının da eklenmemesi için sayfamızda yer alan 7. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi hesaplama araçlarının kullanılması gerekmektedir. Sistemin kullanımı sonrasında verimli sonuçlar elde edilmesi ders notlarının ortalamalarının ilgili alanlara doğru girilmesi ile mümkün olmaktadır. Bu hesaplamasının doğruluğunun kesin olması ders notu ortalamalarının e- okul sisteminden alınması sayesinde gerçekleştirilebilir. 7. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi alınıp alınamayacağı durumu ortalama hesaplanmasının haricinde özellikle iki duruma bağlıdır. Bu durumlardan ilki dönemde Türkçe dersinin 55.00 ortalamasından düşük olmaması olup ikinci durum ise Türkçe dersi haricindeki derslerin ortalamasının 45.00 notundan düşük olmaması durumunun gerekliliğidir. Bahsedilen durumların gerçekleştirilmemesi durumunda sonuç ne olursa olsun öğrenci belge almaya hak kazanmayacaktır. Bahsettiğimiz iki durumun yerine getirilmesi halinde belge alınması tüm derslerin ağırlıklı not ortalamasının 70.0084.99 Aralığında olması halinde “Teşekkür Belgesi“, 85.00 puan ve üzerinde olması durumunda ise öğrenciye “Takdirname Belgesi” olarak karnenin yanında verilecektir.

7. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür hesaplama aracı e-okul ve karne ile uyumlumu?

Eğitim ve öğretim sisteminde gerçekleştirilen güncelleştirmeler ve buna bağlı olarak 7. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi hesaplama konusundaki değişiklikler direkt olarak sistemimize aktarıldığı için sistem e – okul ve karne kısacası Milli Eğitim Bakanlığı verileri ile % 100 uyumludur.