7. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama
7. Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama
 1. Örn. 77,65
 2. Örn. 77,65
 3. Örn. 77,65
 4. Örn. 77,65
 5. Örn. 77,65
 6. Örn. 77,65
 7. Örn. 77,65
 8. Örn. 77,65
 9. Örn. 77,65
 10. Örn. 77,65
 11. Örn. 77,65
 12. Örn. 77,65
 13. Örn. 77,65

7. Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Nasıl Hesaplanır?

7. Sınıf özellikle öğrencilerin lise hayatını şekillendiren ders notlarına sahip olması nedeniyle hem öğrenciler tarafından hem de ebeveynler tarafından fazlasıyla önemsenmektedir. Özellikle 1. Dönem ve 2. Dönem sonlarında not telaşı bir hayli fazla olmaktadır. Ortalamanın oldukça önemli olduğu sınıf için hem öğrenciler hem de ebeveynler tarafından merak edilen bir konu da öğrencilerin dönem sonunda Takdir ve teşekkür belgesi alıp alamayacaklarıdır. İşte bu noktada insanların karne gününe kadar büyük bir heyecan yaşamamaları için sayfamız kategorilerinde yer alan 7. Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama araçları tam onlara göredir. Değişen sınav sistemlerine ve müfredat içeriklerine göre güncellenen hesaplama modülleri öğrencilerin ilgili derslerin karşılığına doğru ağırlıklı ders notu ortalamalarını girmesi durumunda hem e – okul sistemi hem de Milli eğitim Bakanlığı sistemi ile uyumlu olarak sonuçlar vermektedir. Bazı hesaplama araçlarında öğrencilerin derslerin adlarının karşılarına haftalık ders saatlerini de girmeleri gerekiyor olsa da sayfamızda bu işlemin manuel olarak gerçekleştirilmesine gerek yoktur. İlgili derslerin haftalık saatleri Takdir Teşekkür Belgesi hesaplama esnasında ilgili sınıfların kategorisine giriliyor olması nedeniyle kodlamanın son derece kusursuz olması sayesinde manuel olarak giriş yapılmasına gerek kalmamaktadır.

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere öğrencilerin mutlaka dikkat etmeleri gereken nokta hesaplamaların kesin sonuçlar verebilmesi adına ders notlarının doğru girilmesidir. Bu ders notları ortalamalarının doğru girilmesi ise hem girilen sınavların hem de öğretmenler tarafından verilen sözlü notlarının toplanarak toplam sayısına bölünmesi ile elde edilmektedir. Örnek verecek olursak; 7. Sınıf Takdir Teşekkür belgesi hesaplama işlemlerini doğru bir şekilde gerçekleştirebilmek için Teknoloji ve Tasarım dersinin haftada 2 ders saati görülüyor olması nedeniyle dönem boyunca gerçekleştirilen 2 sınavın ve öğretmen tarafından verilen 2 sözlü notunun ağırlıklı not ortalamasının ilgili alana girilmesi gerekmektedir. 7. Sınıf Teknoloji ve Tasarım Dersi birinci sınavdan 90, ikinci sınavdan 90, birinci sözlüden 90, ikinci sözlüden 90 aldığınızı varsayalım. Hepsini toplayıp girilen not sayısına bölüğümüzde 360 / 4 = 90 ortalama girmeniz doğru hesaplama olacaktır.

7. Sınıf Takdir Teşekkür belgesi nasıl kazanılır?

Öncelikle sistemden doğru bir şekilde yararlanabilmek için gireceğiniz ağırlıklı not ortalamasının doğru olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Not ortalamalarının haricinde Takdir ve Teşekkür hesaplama konusunda öğrencinin belge alabilmesi için iki kriterin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Bunlardan ilki Türkçe dersinin ağırlıklı ders ortalamasının minimum 55.00 olması gerekiyor. Takdir ve Teşekkür hesaplama konusunda öğrencinin belge alabilmesi için gerekli olan ikinci kriter ise diğer derslerin her birinin ağırlıklı ortalamasının minimum 45.00 olmasının gerekliliğidir. 7. Sınıf Takdir Teşekkür belgesi hesaplama işleminde belirtilen durumların gerçekleşmiyor olması durumunda diğer ders ortalamalarının herhangi bir önemi olmayıp öğrenci iki belgeyi de alamaz durumda olacaktır. Bu durumların gerçekleşmesi durumunda ise belge alınıp alınamayacağının kontrolünde genel ortalamaya bakılır ve tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalamasının 70.0084.99 arasında olması halinde “Teşekkür Belgesi“, 85.00 puan ve üzerinde olması halinde ise “Takdirname Belgesi” verilmektedir.

7. Sınıf Takdir Teşekkür hesaplama aracı e-okul ve karne ile uyumlumu?

Sistemde gerçekleştirilen tüm değişikliklerin anlık olarak konusunda uzman editör kadromuz tarafından takip edilerek Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama Araçları içeriğinde gerek görülen düzenlemelerin gerçekleştirilmesi sayesinde sistem sonuçları ortalamanın doğru girilmesi halinde MEB ile % 100 uyumlu sonuçlar vermektedir.