8. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Hesaplama
8. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama
 1. Örn. 77,65
 2. Örn. 77,65
 3. Örn. 77,65
 4. Örn. 77,65
 5. Örn. 77,65
 6. Örn. 77,65
 7. Örn. 77,65
 8. Örn. 77,65
 9. Örn. 77,65
 10. Örn. 77,65
 11. Örn. 77,65
 12. Örn. 77,65
 13. Örn. 77,65
 14. Örn. 77,65
 15. Örn. 77,65

8. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi Nasıl Hesaplanır?

Eğitim ve öğretim sistemlerindeki değişiklikler şüphesiz en iyiye ulaşmak amacıyla yapılıyor olsa da günümüzde öğrencilerin rekabetinin çok küçük yaşlarda başlıyor olması nedeniyle bu değişiklikler ebeveynler tarafından çoğu zaman telaş ile karşılanmaktadır. Özellikle lise eğitimi öncesindeki son sınıf olan 8. Sınıf için not ortalaması oldukça önemli olup, not ortalamasına bağlı olarak Takdir veya Teşekkür belgesi alınıp alınamayacağı durumu da hem öğrenciler hem ebeveynleri tarafından fazlasıyla merak edilmektedir. Bu merakın kesin sonucu karne günü belli olacak olsa da günümüzde teknolojinin nimetlerinden faydalanılması sayesinde internet ortamında yer alan Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama araçlarından yararlanarak sonucu öğrenmek için son güne kadar beklenmeyebilir. Sayfamızda yer alan eklenti sayesinde diğer kaynaklarda olduğu gibi derslerin haftalık saatlerini manuel olarak eklemeye dahi gerek kalmadan ağırlıklı not ortalamalarının ilgili alanlara doğru olarak girilmesi durumunda otomatik olarak Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama işlemi gerçekleştirilebilir. Sistemin güncel hesaplama yöntemlerine uygun hazırlanması ve sonradan gelecek güncellemelere göre de sürekli olarak revize edilecek olması nedeniyle gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Sayfamızdaki eklentinin ders saatlerini ilgili sınıflara göre otomatik olarak ayarlaması öğrencilerin belge durumlarının hesaplanması konusunda yapabilecekleri hata ihtimallerini minimum seviyeye indirecektir.

Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama araçları kullanarak elde edeceğiniz sonuçların doğru çıkması ve karne gününde herhangi bir sürprizle karşılaşmamanız amacıyla yazımızın başından bu yana bahsettiğimiz derslerin ağırlıklı not ortalamalarının doğru girilmesi durumu önemlidir. 8. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama işlemini bir örnekle açıklayacak olursak; Teknoloji ve Tasarım dersinin haftada 2 saat işleniyor olması nedeniyle dönem içerisinde öğrencinin girmiş olduğu iki sınavın ve öğretmen tarafından verilen iki kanaat ( sözlü ) notunun ortalaması Teknoloji ve Tasarım dersinin karşısına girilmelidir. 8. Sınıf Teknoloji ve Tasarım Dersi 1. sınavından 80, 2. sınavından 80, 1. sözlüden 90, 2. sözlüden 90 aldığınızı varsayalım. Hepsini toplayıp girilen not sayısına bölüğümüzde 340 / 4 = 85 ortalama girmeniz gerekmektedir.

8. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür hesaplama aracı e-okul ve karne ile uyumlumu?

Karne heyecanını biraz daha azaltabilmek adına 8. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi hesaplama araçlarından faydalanabilirsiniz. Bunu bahsettiğimiz şekilde sayfamızda bulunduğunuz sınıfın kategorisine girerek ders ortalamalarınızı ilgili alanlara aktarmak suretiyle çok kısa sürelerde halledebilirsiniz. Ortalama hesaplama konusunda problem yaşamamak ya da bilmediğiniz bir ders notundan dolayı sonradan hayal kırıklığı yaşamamak adına ortalamaların e – okul sistemlerinde açıklanmasını bekleyebilir ve buradaki ortalamaları direkt ilgili alanlara doldurarak net sonuç elde edebilirsiniz. Derslerin ağırlıklı ortalamasının haricinde 8. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi hesaplama konusunda dönemde Türkçe dersinin 55.00 ortalamasından düşük olmaması ve Türkçe dersi haricindeki derslerin herhangi birinin ortalamasının 45.00 notundan düşük olmaması da belge alınıp alınamayacağını etkilemesi nedeniyle önemlidir. Bahsedilen derslerin not ortalamalarının haricinde belgelerin not aralığı alınması tüm derslerin ağırlıklı not ortalamasının 70.0084.99 Aralığında olması halinde “Teşekkür Belgesi“, 85.00 puan ve üzerinde olması durumunda ise öğrenciye “Takdirname Belgesi” olarak bilinmektedir.

8. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür hesaplama aracı e-okul ve karne ile uyumlumu?

Sayfamızdaki 8. Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Belgesi hesaplama uygulamasının haftalık ders saatlerini otomatik olarak çekiyor olması nedeniyle sınavlardan ve sözlülerden aldığınız notların ortalamalarını tertipli bir şekilde girdiğinizde belge alınıp alınamayacağını e – okul ve Milli Eğitim Bakanlığı sistemleri ile % 100 uyumlu olarak takip edebilirsiniz.