8. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama
8. Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama
 1. Örn. 77,65
 2. Örn. 77,65
 3. Örn. 77,65
 4. Örn. 77,65
 5. Örn. 77,65
 6. Örn. 77,65
 7. Örn. 77,65
 8. Örn. 77,65
 9. Örn. 77,65
 10. Örn. 77,65
 11. Örn. 77,65
 12. Örn. 77,65
 13. Örn. 77,65

8. Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Nasıl Hesaplanır?

Lise hayatı öncesinde son durak olan 8. Sınıf şüphesiz not ortalamalarının değerinin en çok anlaşıldığı sınıftır. Özellikle dönem sonlarında hem öğrenciler hem ebeveynler büyük bir not telaşına girişmektedirler. Bu telaş şüphesiz özellikle öğrencilerin ebeveynlerine başarılarını sunabilmeleri için Takdir ve Teşekkür belgelerini karneleri ile beraber götürmeleri isteğiyle pekişmektedir. Karnelerinin yanında herhangi bir belge alıp alamayacaklarını karne gününe kadar heyecanla beklemek istemeyen öğrenciler sayfamızda yer alan ve güncel sisteme göre sürekli olarak geliştirilen 8. Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama araçlarını kullanmaktadırlar. Farklı siteler üzerinde derslerin adlarının karşılığında yazan haftalık ders saatlerinin öğrenciler tarafından manuel olarak girilmesi istense de sayfamızda direkt olarak sınıf bazlı linkler bulunması nedeniyle otomatik olarak derslerin haftalık saatleri sistemlere entegre edilmiş ve öğrencilerin hata payları minimuma indirilmiştir. Sistemin hem Milli Eğitim Bakanlığı hem de veli bilgilendirme sistemi olarak adlandırılan e – okul sistemine uygun olarak sonuç verebilmesi adına derslerin ağırlıklı ortalamalarının öğrenciler tarafından doğru olarak girilmesi gerekmektedir. Burada hata yapılmadan karşılıkları girilmesi durumunda karne gününü beklemeden alan 8. Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır.

Doğru ve güncel sonuçların elde edilebilmesi adına öğrencilerin mutlaka haftalık ders saatlerine göre sistem üzerinde karşılıkları bulunan sınav sayılarına ve öğretmenler tarafından verilen sözlü notlarının sayılarına göre işlem yapmaları gerekmektedir. 8. Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama konusuna net bir örnek verecek olursak; haftada dört saat görülen Fen Bilimleri Dersi için dönem boyunca gerçekleştirilen 3 sınavın ve öğretmen tarafından verilen 3 sözlü notunun ağırlıklı not ortalamasının ilgili alana girilmesi gerekmektedir. 8. Sınıf Fen Bilimleri Dersi birinci sınavdan 85, ikinci sınavdan 90, üçüncü sınavdan 95, birinci sözlüden 90, ikinci sözlüden 100, üçüncü sözlüden 80 aldığınızı varsayalım. Alınan tüm notların toplanıp toplanan not sayısına bölünmesi durumunda 540 / 6 = 90 not ortalamasını Fen Bilimleri Dersinin karşısına girmeniz doğru hesaplama yapmanıza olanak sağlayacaktır.

8. Sınıf Takdir Teşekkür belgesi nasıl kazanılır?

Sistemden 8. Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi hesaplama konusunda maksimum doğrulukta verim elde etmek için girmiş olduğunuz ağırlıklı ders notu ortalamalarının ilgili alanlara doğru olarak girilmesi gerekmektedir. Bunun haricinde not ortalamasının hesaplanmasının haricinde öğrencinin Takdir veya Teşekkür belgesi alabilmesi için Türkçe Dersinin ağırlıklı not ortalamasının minimum 55.00 olması, diğer derslerin her birinin ağırlıklı not ortalamasının ise 45.00 olması gerekmektedir. Bunlardan birisinin sağlanamaması durumunda diğer derslerin ortalamasına bakılmaksızın öğrenci karnesinin yanında herhangi bir belge almayacaktır diyebiliriz. Belirtilen ortalama kriterlerinin her birinin tutması durumunda sistem hesaplamasında 8. Sınıf Takdir Teşekkür belgesi hesaplama işlemi sonrasında ve tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalamasının 70.0084.99 arasında olması halinde “Teşekkür Belgesi“, 85.00 puan ve üzerinde olması halinde ise “Takdirname Belgesi” öğrenciye eğitim gördüğü kurum tarafından verilmektedir.

8. Sınıf Takdir Teşekkür hesaplama aracı e-okul ve karne ile uyumlumu?

Kategorisine giriş yaptığınız sınıfta takdir ve teşekkür belgesi hesaplama konusunda uzman editör kadromuz ve kodlama ekibimiz sayesinde en güncel haliyle ziyaretçilerin kullanımına sunulmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilgili konuların prosedürlerinde gerçekleştirilen tüm güncellemeler direkt olarak Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama Araçları bünyesine tarafımızdan entegre edilmektedir. Bu durum not ortalamalarının doğru hesaplanması ve ilgili alanlara girilmesi durumunda MEB ile %100 uyumlu sonuçların alınmasına olanak sağlayacaktır.