LGS Yerel Yerleştirme 2. Nakil Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanı LGS konusunda öğrencilerin daha fazla bekletilmesini istemedi.  Bununla birlikte yeni nakil tercih haftasının başlamasından önce ise, e-okul sistemi üzerinden 2. Nakil sonuçlarını yayımladı. Yayımlanan tarihle alakalı olarak 20 ağustos Pazartesi günü 2. Nakil başvuru haftası başlayacak. Lise düzeyindeki eğitime hazırlık yapan öğrenciler için 3. Nakil başvuru haftası öncesinde 2. Nakil başvuru sonuçları açıklandı. Mili Eğitim Bakanlığınca açıklanan sonuç listesi öğrencileri daha fazla bekletmemek adına hafta başına ertelenmedi. İncelemelerin yapılması sonucunda anında sonuçlar internet üzerinden öğrencilerin erişimine sunuldu. Öğrencilerin 2. Nakil tercihleri sonucunda yeni oluşan boş kontenjanlar da belli oldu.

 

LGS Nakil Sonuçlarını Sorgulama


Liseye geçiş nakil sonuçlarına ulaşabilmek için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yönlendirmeler ile bilgi alabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığının sitesine girerek yapacağınız sorgulama da T.C. kimlik numaranızı, doğum tarihinizi, ve sistemin size vermiş olduğu ekrandaki güvenlik kodunun doğrulamasını yazmanız gerekiyor. Gereken formdaki bilgileri doldurduktan sonra sorgulama sonucunu öğrenebilirsiniz.

 

LGS Nakil Başvurusu Nasıl Yapılır?


Öğrenci ve velisi tarafından yapılacak olan başvurular internet sitelerinden de yapılabilecek. Bununla birlikte internet sitelerinden yapılan başvurular dışında, herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerine başvurarak ta bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Tercih yapıldığı taktirde yapılan tercihlerin ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılması gerekiyor. LGS Nakil Başvurusu Yapabilmek için Açıklanmış Olan Nakil Başvuru tarihlerine göz atabilir, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan bu takvime göre hareket edebilirsiniz.

 

Tarih

 

İşlem
06 – 10 Ağustos 2018

 

Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Başvurularının Alınması
13 Ağustos 2018

 

Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Sonuçlarının ilanı
13 – 17 Ağustos 2018

 

Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Tercih Başvurularının Alınması
19 Ağustos 2018

 

Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Sonuçlarının İlanı
27 – 31 Ağustos 2018

 

Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Tercih Başvurularının alınması
03 Eylül 2018

 

Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Sonuçlarının İlanı
03 – 06 Eylül 2018

 

Yerleştirmeye Esas  4. Nakil Tercih Başvurularının Alınması
08 Eylül 2018

 

Yerleştirmeye Esas  4. Nakil Sonuçlarının İlanı
17 Eylül 2018

 

2018 – 2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir