Okullar Ne Zaman Açılacak?

Okulların kapanmasından ve öğrenciler için yaz tatili bitmesine az bir süre kalmasından dolayı birçok öğrenci okullar ne zaman açılacak sorusunun cevabını arıyor. Bugünlerde gündemden düşmeyen bu konu ile alakalı kesin olarak bir tarih bulunuyor mu? Yaz tatilin bitmesine sayılı günler kala öğrenciler ne zaman okula başlayacak? Tüm bu soruların cevabı Milli Eğitim Bakanlığınca verildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni yayımlanan yeni yıl eğitim faaliyetlerinin başlamasına yönelik takvimde okulların ne zaman açılacağı açıklandı.

 

Okullar Ne Zaman Açılıyor?


Milli Eğitim Bakanlığı çerçevesinde yeni yıl eğitim faaliyetleri programı 17 Eylül 2018 tarihinde başlayacak. 17 Eylül tarihinden itibaren başlayan ilk dönem, 18 Ocak 2019 Tarihinde Cuma günü sona erecek. Belirtilen takvimde ise yarıyıl tatili, 21 Ocak 2019 ve 1 Şubat 2019 tarihleri arasında yer alıyor. Yıl boyunca belirtilen tarihler arasında ikinci dönemin ne zaman başlayacağı tarihte belirtildi. İkinci dönem ise, 4 Şubat 2019 Pazartesi tarihinde başlamakla birlikte 14 Haziran 2019 Cuma günü sona ereceği bildirildi.

Okul stresine ve okulun düzenli çalışma planına alışabilmeleri adına ilkokul birinci sınıf öğrencileri okula daha erken başlayacak. Aynı zamanda ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip okullarında okuyan 5. Sınıf öğrencilerin uyum eğitimi 10 – 14 Eylül 2018’de yapılacak. Tarihlerin belirlenmiş olması dolayısı ile birçok öğrenci okullar ne zaman açılıyor? Sorusunun ayrıntılı detayını bu takvim sonucundan öğrenmektedir.

 

İlköğretim Birinci Sınıf Öğrencileri Erken Başlayacak


Her sene olduğu gibi bu sene de ilköğretim birinci sınıf öğrencileri başta olmak üzere imam hatipte okuyan 5.sınıf öğrencileri de uyum sağlama adına öğretim dönemine erken başlayacak. Uyum sağlama alanına dahil olan başka alandaki öğrenciler ise, 9.sınıf öğrencileri ve pansiyonda kalacak öğrencilerdir. İlköğretim düzeyinde eğitime yeni başlayacak olan çocukların okula alıştırılması konusunda destek olabilmek için okulun güzel yönlerini anlatmanız bu sürece yardımcı olacaktır. Bununla birlikte okulda gösterilecek olan eğitimin oyunlar şeklinde okul öncesinde çocuklara doğru bir şekilde öğretilmesi sonucunda, çocuklar okula hazırlı olarak başlayacaktır.

“Okullar Ne Zaman Açılacak?” için 2 cevap

  1. ali dedi ki:

    güzel

  2. ayşecik dedi ki:

    Gayet hoş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir